Головна » 2018 » Червень » 11 » Стежками Василя Івановича Кравчука
14:35
Стежками Василя Івановича Кравчука

    З нагоди відзначення 89-ї річниці від дня народження письменника, композитора, члена Національної спілки письменників України В.І.Кравчука, почесного жителя міста Ізяслав та Ізяславського району (1929 - 2015),  колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки проведено бібліотечний велокрос «Стежками Василя Івановича Кравчука». Його учасниками стали працівники бібліотечного закладу та окремі палкі пошановувачі його творчості. Дату проведення велокросу було вибрано не випадково, на 8 червня припадає день народження Василя Івановича Кравчука. Так само не випадково було обрано і транспортний засіб – велосипед, адже саме на подібному транспорті він полюбляв, поки дозволяв стан здоров’я, їздити околицями Ізяслава та до рідного села Кіндратки.
Відправним пунктом велокросу стала літературна вітальня В.Кравчука, що розташована у приміщені Ізяславської центральної районної бібліотеки. У ній зібрано велику частину виданих книг В.Кравчука, його особисті речі (друкарська машинка, акордеон, окремі рукописи, нагороди, тощо). Від приміщення бібліотеки учасники бібліотечного велокросу вирушили вулицею Незалежності міста Ізяслав до будинку за номером 21 у якому проживав письменник. Сьогодні на фасаді будинку розміщено меморіальна дошка на честь В.Кравчука, до неї учасниками велопробігу було покладено квіти. 
Наступною зупинкою маршруту велокросу стало кладовище міста Ізяслав, де на алеї почесних поховань спочиває наш видатний земляк. В цей день у каплиці на честь святих Віри, Надії, Любові та матерії їх Софії  благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук відслужив панахиду. У меморіальному заході на кладовищі крім учасників велопробігу взяли участь рідні В.І.Кравчука, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук. Присутні вшанували пам'ять письменника хвилиною мовчання та поклали квіти на його могилу.
Далі учасники велокросу вулицями Незалежності, Козацькою та Шевченка вирушили до приміщення Плужненського професійного аграрного ліцею в місті Ізяслав де ознайомились із експозицією кімнати-музею Василя Івановича Кравчука. Учасників велокросу тут зустріли директор закладу Михайло Лісовський, працівники училища. Принагідно хочеться відзначити, що частину експонатів до музею у свій час було передано особисто Василем Кравчуком. І сьогодні в його приміщенні проходить чимало літературних та краєзнавчих заходів навчального закладу.  На згадку про зустріч учасники велокросу зробили запис у книзі відгуків та подарували колективу училища книгу Василя Кравчука «Пливе в минуле стежка золота».
Заливши позаду вулиці міста Ізяслава, учасники бібліотечного велокросу «Стежками Василя Івановича Кравчука» вирушили до Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» села Білеве, де їх хлібом-сіллю зустріли працівники закладу освіти. У приміщенні бібліотеки закладу освіти вони оглянули меморіальний куточок присвячений Василю Кравчуку. Учні закладу та його бібліотекар Ольга Якимчук прочитали для гостей ряд поетичних та гумористичних творів Василя Кравчука. 
Із села Білеве всі вирушили у село Кіндратку, де у 1929 році народився видатний син Ізяславщини Василь Кравчук. Кінцевий пунктом велокросу стала батьківська хата Василя Івановича.   По дорозі до рідного села Василя Кравчука вони відвідали місцевий цвинтар де вклонились могилі його матері.
У рідній хаті Василя Кравчука учасників велокросу зустріла сестра Василя Івановича – Надія Іванівна Ковальчук. Вона розповіла про історію родини, поділилась своїми спогадами про батьків, братів та сестер. У Кіндратці із працівниками районної книгозбірні зустрівся Білівський сільський голова Микола Чорний. 
Фактично на кожному пункті велокросу лунали вірші Василя Кравчука. Кожен ділився спогадами про особисте спілкування із видатним майстром слова.
Сповненні вражень від почутого та побаченого, намилувавшись величними краєвидами рідної Ізяславщини, учасники бібліотечного велопробігу повернулися до міста Ізяслав. Учасники заходу вирішили зробити велопробіг щорічним заходом на вшанування пам’яті Василя Кравчука.
                                                                        За матеріалами Ізяславської райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 73 | Додав: Arrow