Головна » 2016 » Липень » 25 » Школа професійної майстерності « Бібліотека – центр громади».
10:58
Школа професійної майстерності « Бібліотека – центр громади».

21  липня 2016 року  для бібліотечних працівників району у Ізяславській районній бібліотеці відбулася школа професійної майстерності на тему « Бібліотека - центр громади». Законом України  «Про бібліотеки і бібліотечну справу» чітко визначено, що бібліотека – це інформаційний, культурний і освітній заклад. Якщо нашим користувачам  в районній  бібліотеці вже звично відвідувати бібліотеку, що забезпечує вільний, рівноправний доступ до бібліотечних ресурсів, відвідувати культурно – просвітницькі заходи, то з послугами інформаційного забезпечення ще не звично. Не так часто відвідувачі бібліотек звертають увагу на постійно -діючі книжкові виставки. А саме на них збирається матеріал у забезпеченні інформаційних потреб населення з питань правової тематики, пенсійної реформи, пільги для населення, на допомогу учням і абітурієнтам і ін. До послуг безкоштовний Інтернет в центральній районній бібліотеці, що дає більші можливості для інформаційного забезпечення населення. А як діяти сільським бібліотекам, що не мають таких можливостей ? Саме такі консультації провідних спеціалістів районної бібліотеки надавалися  на  черговому навчанні бібліотечних працівників.
Відкрила  школу професійного  навчання  провідний методист ЦРБ - Хомяк Т.А. У своєму виступі  вона наголосила, що з розвитком суспільства змінюється місія бібліотек, якою повинна бути бібліотека, як зробити так, щоб бібліотека стала  привабливою, корисною та потрібною для громади. Велика увага акцентувалась на вивченні потреб та інтересів громади та впровадженні в роботу бібліотек інноваційних бібліотечних форм роботи.  Проінформувала бібліотекарів  про  підготовку до обласного конкурсу серед сільських бібліотек району на тему  Бібліотека на службі громади. Який буде проходити  - 4 серпня 2016 року на базі  районної бібліотеки.З консультацією «Бібліотека – посередник між батьками і дітьми »  - доповнила  Кузьмук Г.С. –  провідний бібліотекар районною дитячою бібліотекою.Постійні зміни, що відбуваються в суспільстві, економічна нестабільність і, як наслідок, погіршення стану інформованості багатьох категорій населення вимагають від бібліотечних працівників посилення уваги до інформаційно-бібліографічної роботи, спрямованої на забезпечення вільного і своєчасного доступу та обміну інформацією.  Годину професійної майстерності провела бібліограф районної бібліотеки   - Гайдашук Т.В.. Вона наголосили на тому, що головна мета сучасних книгозбірень – це забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, використовуючи різні види і форми інформаційного обслуговування надавати інформацію, а також відмітила   і  важливу роль довідково-бібліографічного апарату у цьому процесі. Районна бібліотека визначила головні напрями діяльності використання документально-інформаційних ресурсів у інформаційному забезпеченні користувачів : вивчення складу користувачів, їхніх запитів та потреб, ведення довідково-бібліографічного апарату, групове та індивідуальне розповсюдження інформації для користувачів та масові заходи. На завершення  навчання між бібліотекарями району  було  проведено  професійний діалог  «Бібліотечна кухня. Рецепти від  успішних бібліотек». Бібліотечні працівники району мали змогу наглядно ознайомитися з методичними матеріалами представленими на навчанні.
   Бібліотекарі  спілкувалися як з допомогою місцевої влади, залучивши партнерів та необхідні  ресурси, вивчивши потреби громади можна  змінити  позитивний  імідж  бібліотеки Спілкування було активним.

 

Переглядів: 170 | Додав: Arrow