Головна » 2016 » Грудень » 1 » Референдум за Незалежність 1 грудня 1991-го
21:30
Референдум за Незалежність 1 грудня 1991-го

Під такою назвою  1 грудня відбулось засідання «круглого столу» в читальному залі Ізяславської центральної районної бібліотеки. У його засіданні взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, заступник начальнико Білогірського об’єднаного управління пенсійного фонду України Олена Пєтрікова, директор Ізяславського районного центру зайнятості Марія Літвінчук, спеціалісти Ізяславського районного центру зайнятості, представники громадськості, лідери учнівського самоврядування закладів освіти району, педагоги суспільних дисциплін, жителі міста Ізяслав.

Із інформаційним повідомленням про Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому більшість українців підтримала Акт про державну незалежність України, виступив завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук. Він зокрема повідомив, що понад 90 % виборців України проголосували в той день за повну незалежність своєї країни, підтвердивши своє право на самостійність суверенної нації.

24 серпня Верховна Рада України, «виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР...», ухвалила Акт проголошення незалежності України. За це проголосували майже всі депутати.
Як писав один із політичних лідерів України того часу: "Дві об’єктивні обставини вимагають референдуму. Тільки воля народу може наблизити Україну її до повного визнання як суб’єкта міжнародного права».
Ще одним фактором, що стимулював підготовку загальноукраїнського референдуму, було питання визнання України іншими державами.

Право брати участь у референдумі і виборах Президента України мали 37 млн 885,6 тис. громадян, прізвища яких виборчі комісії внесли до списків для таємного голосування. До бюлетеню з референдуму були включені текст Акта проголошення незалежності України, прийнятого Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 p., і питання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?».

У голосуванні взяли участь 31 млн 891,7 тис. громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Із них на питання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 млн 804,1 тис. громадян, або 90,3%. Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, але й представники інших народів, що проживають на території України.
І щойно після того, як проголошення незалежності "завізували" на референдумі 28,804 млн. осіб (90,32% тих, хто мав право голосувати), Україну розпочали визнавати інші держави.

Також учасники «круглого столу» оглянули копії ряду історичних документів: Бюлетень референдуму, Результати волевиявлення громадян України 1 грудня 1991 року, постанови Верховної ради УРСР «Про проголошення незалежності України», постанови Верховної ради України «Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні проголошення незалежності України», Постанови Верховної Ради України «Про день незалежності», Протокол ЦВК від 01.12.1991 року, постанови ЦВК № 60 від 04.12.1991 року  «Про підтвердження Акту проголошення незалежності України».

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук у своєму виступі зазначив, що результат референдуму мав величезне значення: після нього Україну як незалежну державу визнали більше 100 країн світу.

 «25 років тому ми консолідувалися навколо ідеї української державності, довели світові і, перш за все, собі, що ми — народ, який прагне творити власну долю на власній землі. Нині, як і тоді, маємо бути єдиними в наших прагненнях та діях. Адже тільки так ми зможемо побудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу — Україну» - наголосив Павло Ковальчук.

Також він щиро привітав усіх із 25-ю річницею  Всеукраїнського референдуму, який  закріпив історичне рішення — Акт проголошення незалежності України.

Працівник Ізяславської центральної районної бібліотеки Кристина Соловей провела бібліографічний огляд літератури із фондів бібліотеки, присвячених історії України та українському державотворенню.

Також на засіданні виступили завідувач юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Наталія Голудзяк та завідувач юридичним сектором апарату районної державної адміністрації  начальник відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Юлія Дума.

Учасники «круглого столу» вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Наша  держава із 1991 року завжди прагнула будувати відносини з іншими країнами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, невтручання у внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв'язків.

                                                                                        За матеріалами сайту Ізяславської РДА

Переглядів: 151 | Додав: Arrow