Головна » 2016 » Червень » 15 » Обличчя української історії Іван Миколайчук
16:06
Обличчя української історії Іван Миколайчук

15 червня 2016 року легенді українського кіно, сценаристу, режисеру  Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років. З нагоди цієї дати у читальному залі Ізяславської ЦРБ оформлено тематичну поличку «Чарівник екрана, чарівник слова».  В Інтернет – центрі проведено відео - перегляд документальної стрічки «Обличчя української історії Іван Миколайчук».  Бібліограф Тетяна Гайдашук  провела короткий екскурс в життєвий і творчий шлях Миколайчука. Присутні поділилися своїми враженнями після перегляду стрічки.
Доля подарувала Іванові Миколайчуку 34 ролі у фільмах, більшість із яких увійшли до золотої колекції українського кіно. А може, тому й увійшли, що пропустив їх через своє серце, засвітив своїми, одному йому притаманними, барвами. А ще… 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком. Іван Миколайчук  став справжньою кінозіркою 60-70 х років. У ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі: “Тіні забутих предків”, “Сон” (1964), “Гадюка” (1965), “Комісари”, “Бур’ян”, “Анничка”, “Камінний хрест” (1968), “Білий птах з чорною ознакою”, “Захар Беркут” (1971), “Пропала грамота” (1972), “Тривожний місяць вересень” (1976), “Вавілон XX” (1979)… Він був особливий, народний, справжній, найкращий. “Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко”, – казав про Миколайчука великий Параджанов.
Значення його творчості виходить за межі кіно – він залишив глибокий слід в українській культурі загалом, своєю творчістю єднаючи різні види мистецтва. Небагато є в українському кіно сценаристів і режисерів, які б так тісно, як він, були пов’язані з українською літературою.
В його особі українська нація має світового невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. 

 

 

 

 

Переглядів: 125 | Додав: Arrow