Головна » 2016 » Квітень » 26 » «Нехай у серці не згасає пам'ять»
17:35
«Нехай у серці не згасає пам'ять»

26 квітня виповнилося 30 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенно – екологічної катастрофи сучасності. Цього дня у 1986 році о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася  на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 – тої години ранку. Проте в середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних події цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Сьогодні в читальному залі Ізяславської ЦРБ відбулося засідання клубу «Краєзнавець» під назвою: «Нехай у серці не згасає пам'ять»,  в якому взяли участь учні НВК № 5, 9 – В кл. Організаторами зустрічі були: вчителька  історії НВК № 5 Рубайло Наталія Володимирівна та бібліотекарі відділу обслуговування.  На заході звучали пісні, вірші та була організована книжкова виставка: «Йшли, як у бій: місце подвигу Чорнобиль».

В Інтернет – Центрі був презентований відео – ролик про катастрофу на Чорнобильській АЕС.

 

Переглядів: 151 | Додав: Arrow