19:08
Методичний день

Вдосконалення діяльності бібліотек в сучасних умовах пов’язано з методичним забезпеченням їх роботи. Зусилля Ізяславської центральної районної бібліотеки, як методичного центру, спрямовані на розвиток сільських бібліотек – філій. Питання підвищення кваліфікації є одним із важливих елементів діяльності бібліотеки. Ефективною комплексною формою підвищення компетентності є методичний день на тему: «Інформаційна культура читача в сучасній бібліотеці», який відбувся 26 лютого 2015 року на базі Ізяславської ЦРБ для сільських працівників бібліотечної галузі.
Відкрила методичний день заступник директора О. Соловей, у своєму виступі вона висловила своє бачення сучасної сільської книгозбірні.


З методичними порадами та повідомленнями виступили: провідний методист ЦРБ Т.А. Хом’як. Наголосила, що сьогодення вимагає створення нової моделі бібліотеки,наповнення її роботи новим змістом. Публічна бібліотека є базою для забезпечення інформаційних потреб читачів.
Сільська книгозбірня, незалежно від того, на яку дольову частку працює сільський бібліотекар, є джерелом знань для місцевої громади, центром інформації, культури та спілкування, акумулятором  добрих справ в рідному селі.
Бібліотекар І категорії Т. Гайдашук розповіла про те, що в області стартує  проект розвитку електронного урядування «Поінформована громада – демократична країна».  Проект має за мету широко поінформувати мешканців району та міста про наявні інструменти та ресурси е – урядування, якими можна скористуватись в публічних бібліотеках. Ізяславська ЦРБ разом  з сільськими бібліотеками має бути пунктом електронних послуг, проводити тренінги по наданню та користуванню електронних послуг, створити каталоги Інтернет – ресурсів державних, місцевих е – послуг на базі бібліотек.


Запровадження електронного урядування забезпечить швидко і зручно одержувати послуги, надані органами влади в електронному вигляді, звертатись до органів влади через мережу Інтернет, отримувати повну, правдиву і своєчасну інформацію щодо життєво важливих питань і брати участь в управлінні містом. У свою чергу органи влади теж підвищать оперативність і ефективність своєї роботи і покращать відносини з громадянами. Мета урядування – забезпечення добробуту громадян завдяки ефективному управлінню суспільними (державними, місцевими) ресурсами без шкоди для наступних поколінь.
Бібліотечні працівники на методичному дні отримали теоретичні знання і методичні поради, удосконалили професійні навики.

Переглядів: 343 | Додав: Arrow