Василь Іванович Кравчук


Народився майбутній письменник 8 червня 1929 року в с.Кіндратки в багатодітній сім'ї хліборобів Оксани Дмитрівни та Івана Васильовича Кравчуків. Батько загинув на фронті 8 травня 1945 року. Закінчив Острозьке педагогічне училище, Рівненський педагогічний інститут, Житомирське музичне училище. З 1952 року вчителював у Ріпквській середній школі. Протягом семи років стіни якої стали найріднішими. Тут він зустрів своє перше кохання. Через деякий час його переведено на посаду вчителя співів і музики та української мови, при активній допомозі тодішнього директора школи Василю Івановичу вдалося створити хор вчителів старших класів. У 1959—1989 роках — директор Ізяславської музичної школи.

Автор книжок «Павук і Муха», «За власним бажанням», «Золотиста нитка в'ється», «Номенклатурна лічилка», «Не такі ми вже й старі», «Останній візит душогуба», «Жайворонкова школа», «Квокче квочка в холодочку», «Йшов грибочок на горбочок», «Вибране», «Веселі Василі»,, «Втеча від погибелі», «Любов і біль землі моєї», «Дні непокори», «Третя місячна ніч», «Обоє рябоє», «Синьоцвіт Горині», «Веселі паралелі», «Мобілочка для білочки».

 Почесний громадянин м. Ізяслав, член спілки письменників України, лауреат премій імені Микити Годованця, імені Степана Руданського, імені Степана Олійника, імені Наталі Забіли, імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» та Міжнародної премії фонду «Святої Марії».