Правила
користування бібліотечними послугами
з використанням вільного доступу до Інтернету
в Ізяславській центральній районній бібліотеці
 

Бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного (безкоштовного) доступу до світових інформаційних ресурсів через комп'ютерну мережу Інтернет. Кожен користувач бібліотеки, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану, політичних переконань, віросповідання, має право на отримання інформації в мережі Інтернет. 
Перед початком роботи необхідно зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у бібліотекаря-консультанта центру, який працює згідно режиму роботи Ізяславської ЦРБ.

 
Користувач має право: 
замовити час роботи (не більше однієї години) особисто;
використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;
одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію по користуванню мережею Інтернет;
брати участь у: презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботі в мережі Інтернет;
стати спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету.

 
Обов'язки користувачів: 
дотримуватися «Правил користування бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету»;
запитати дозволу у працівника відділу для копіювання та роздрукування інформації;
оплатити послуги копіювання та роздрукування інформації згідно з «Тарифами на платні послуги», які надаються в Ізяславській ЦРБ;
відшкодувати збитки в разі пошкодження комп'ютерного обладнання або іншого майна відділу.


Користувачам бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету забороняється:
псувати обладнання;
знищувати, додавати і модифікувати інстальоване комп'ютерне обладнання або програмне забезпечення;
інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет або з власних носіїв на комп'ютери в Інтернет-центрі;
користуватися ІР-телефонією, Інтернет-іграми, груп-чатами;
порушувати діловий ритм роботи (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів);
порушувати закони копірайту (копіювати програмне забезпечення, захищене законом про авторське право);
неправомірно "скачувати" і використовувати ліцензії на програмне забезпечення;
використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали.
Бібліотека не рекомендує переглядати сайти, які містять зображення порнографічного змісту, або пропагують насилля над особистістю. 
За порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися новими бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету.

 
Бібліотека не несе відповідальності за: 
зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;
будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників бібліотеки.
У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це бібліотекаря-консультанта. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.
Адміністрація бібліотеки попереджає: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.

У 2011 році  Ізяславська  центральна районна бібліотека  виграла грант від програми «Бібліоміст», крім районної бібліотеки, іще в  публічних сільських бібліотеках: с. Клубівка, с. Радошівка, с. Плужне. Також з-за допомогою фінансування місцевої влади було придбано комп'ютери в села: с. Білеве, с. Припутні, с. Ріпки, с. Христівка, с. Білотин, с. Нове Село, с. Борисів, с. Ліщани.        

В центральній районній бібліотеці відкрили Інтернет – центр на 6 комп’ютерних робочих місць, а у бібліотеці села Клубівка - на 4 комп’ютерних робочих місця, в бібліотеці села Радошівка - на 3 комп’ютерних робочих місця, в бібліотеці села Плужне - на 2 комп’ютерних робочих місця. А згодом безкоштовний доступ до мережі інтернет з'явився в бібліотеках таких сіл як:  в бібілотеці села Білеве -  2 комп'ютерних робочих місця, в бібліотеці села Припутні -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Білотин -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Ріпки -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Христівка - 1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Нове Село -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Ліщана -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці села Борисів -  1 комп'ютерне робоче місце. Наразі кожен користувач має змогу  скористатись можливостями комп’ютера,  підключитись до Інтернету через WI-FI зі своїм ноутбуком, планшетом, поспілкуватися з друзями та родичами через скайп або у соціальних мережах.

Звіт про роботу Інтернет-центру  Ізяславської ЦРБ за 2019 р.

На сьогоднішній день Інтернет-центр Ізяславської  ЦРБ це сучасна інформаційна установа, що сприяє професійному, та особистісному розвитку громадян. Кожний користувач бібліотеки має можливість безкоштовно користуватися Інтернетом. Одне з основних завдань Інтернет-центру - забезпечення оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації. Інтернет-центр бібліотеки створює рівні можливості для пошуку інформації людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури.
Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки, передвиборча політика, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Студенти та школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів.
Протягом року в Інтернет-центрі проведено багато цікавих заходів. Це екскурсії в Інтернет-центр, віртуальні подорожі, презентації, відео – перегляди, уроки – практикуми активних користувачів, групові та індивідуальні заняття, тренінги та інші.
      
       Вже стало традиційним проведення віртуальних уроків – практикумів  для учнів учбових закладів міста, для працівників публічних сільських бібліотек – проведення тренінгів. У приміщенні Інтернет-центру бібліотеки поновлено постійно діючий інформаційний стенд «Інформуємо, пропонуємо»
      Бібліотекарям Інтернет-центр надає можливість ознайомитися з досвідом провідних бібліотек, порівняти і оцінити свою роботу.
       Інтернет-центр надає постійну допомогу в підготовці і проведені засідань клубу за інтересом "Первоцвіт", який діє при юнацькому абонементі ЦРБ, «Краєзнавець», який діє при читальному залі, «Роксолана», який діє в Ізяславській районній бібліотеці для дітей.

       З метою кращого задоволення потреб користувачів постійно видаються інформаційні довідки та інформ-закладки, пам'ятки користуачеві, рекомендаційні списки сайтів, вебліографічні списки, створюються теки – накопичувачі:

- Пам‘ятка користувачеві: «Е-послуги на користь громаді»;

- Вебліографічний список джерел: «Молодість, обпалена війною» (до 30-річчя з дня виведення військ з Афганістану);

- Інформаційний реліз: «Виникнення та розвиток друкарства в Україні (до 445-річчя виходу у світ першої друкованої книги «Апостол»);

- Вебліографічний список джерел: «На допомогу переселенцям і біженцям»;

- Тематичний список веб-ресурсів: «Чорнобиль не має минулого часу.Чорнобиль — це наша біда»;

- Вебліографічний список джерел: «Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи;

- Вебліографічний список джерел: «Голодний Дух» ( до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні);

 Підбір сайтів допомагає в освоєнні фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності, можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду:

    ? "Законодавча інформація в Іnternet"
    ? "Молодіжні організації України "
    ? "Пошук роботи в Internet

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ:

     Працівниками Інтернет – центру створена і постійно підтримується власна Web – сторінка, на якій висвітлюється робота районної та дитячої бібліотек;

     Робимо підбір матеріалів, які можуть використовувати бібліотекарі у своїй роботі – це тематичні виховні години, сценарії до свят, а також історичні огляди подій та святкування релігійних та державних свят із рекомендаційним списком сайтів;

 

У 2019 році проведено тренінги з сільськими бібліотекарями «Сучасна бібліотека. Нові форми роботи з читачами».

Цікаво і змістовно пройшли  курси комп’ютерної грамотності для людей старшого віку: «Вік живи – вік навчайся»;

Тренінг-знайомство для літніх людей: «Інтернет – імперія інформації».

Відбувся відео-перегляд науково - пізнавального документального фільму «Крути – молода кров» (до Дня пам’яті Героїв Крут);

Веб-квест: «Безпечний інтернет»(до Міжнародного дня інтернету);

Відео-перегляд документальної хроніки: «Окупація кримського півострова»;

Перегляд фільму: « Сила незламного духу».(до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні).

Також було проведено: відео-урок: «Україна-ЄС:сильніші разом»;

Інформаційну бесіду: «Електорнне урядування та його роль у підвищенні ефективності надання адміністративних послуг»;

Інформаційну бесіду: «Вони бачать серцем» (до Міжнародного дня незрячих), та інше.