Правила
користування бібліотечними послугами
з використанням вільного доступу до Інтернету
в Ізяславській центральній бібліотеці
 

Бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернету створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного (безкоштовного) доступу до світових інформаційних ресурсів через комп'ютерну мережу Інтернет. Кожен користувач бібліотеки, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану, політичних переконань, віросповідання, має право на отримання інформації в мережі Інтернет. 
Перед початком роботи необхідно зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у бібліотекаря-консультанта центру, який працює згідно режиму роботи Ізяславської ЦБ.

 
Користувач має право: 
замовити час роботи (не більше однієї години) особисто;
використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;
одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію по користуванню мережею Інтернет;
брати участь у: презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботі в мережі Інтернет;
стати спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету.

 
Обов'язки користувачів: 
дотримуватися «Правил користування бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету»;
запитати дозволу у працівника відділу для копіювання та роздрукування інформації;
оплатити послуги копіювання та роздрукування інформації згідно з «Тарифами на платні послуги», які надаються в Ізяславській ЦБ;
відшкодувати збитки в разі пошкодження комп'ютерного обладнання або іншого майна відділу.


Користувачам бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету забороняється:
псувати обладнання;
знищувати, додавати і модифікувати інстальоване комп'ютерне обладнання або програмне забезпечення;
інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет або з власних носіїв на комп'ютери в Інтернет-центрі;
користуватися ІР-телефонією, Інтернет-іграми, груп-чатами;
порушувати діловий ритм роботи (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів);
порушувати закони копірайту (копіювати програмне забезпечення, захищене законом про авторське право);
неправомірно "скачувати" і використовувати ліцензії на програмне забезпечення;
використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали.
Бібліотека не рекомендує переглядати сайти, які містять зображення порнографічного змісту, або пропагують насилля над особистістю. 
За порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися новими бібліотечними послугами з використанням вільного доступу до Інтернету.

 
Бібліотека не несе відповідальності за: 
зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;
будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників бібліотеки.
У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це бібліотекаря-консультанта. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.
Адміністрація бібліотеки попереджає: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.

У 2011 році  Ізяславська  центральна  бібліотека  виграла грант від програми «Бібліоміст», крім центральної бібліотеки, іще в  сільських бібліотеках-філіях: с. Клубівка, с. Радошівка. Також з-за допомогою фінансування місцевої влади було придбано комп'ютери в села: с. Білеве, с. Припутні, с. Ріпки, с. Білотин, с. Двірець.  

В центральній  бібліотеці відкрили Інтернет – центр на 6 комп’ютерних робочих місць, а у бібліотец-філії села Клубівка - на 4 комп’ютерних робочих місця, в бібліотеці-філії села Радошівка - на 3 комп’ютерних робочих місця. А згодом безкоштовний доступ до мережі інтернет з'явився в бібліотеках таких сіл як:  в бібілотеці-філії села Білеве -  2 комп'ютерних робочих місця, в бібліотеці-філії села Припутні -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці-філії села Білотин -  1 комп'ютерне робоче місце, в бібліотеці-філії села Ріпки -  1 комп'ютерне робоче місце. Наразі кожен користувач має змогу  скористатись можливостями комп’ютера,  підключитись до Інтернету через WI-FI зі своїм ноутбуком, планшетом, поспілкуватися з друзями та родичами через скайп або у соціальних мережах.

Звіт про роботу Інтернет-центру  Ізяславської ЦБ за 2020 р.

Впродовж  року Інтернет-центр Ізяславської ЦБ  спрямовує свою роботу  на задоволенні інформаційних запитів користувачів, надання вільного доступу до мережі Інтернет, навчання користувачів комп’ютерної грамотності та користування новими інформаційними технологіями.

При потребі, користувачам надається допомога у використанні пошукових систем, консультації щодо е-послуг, запис інформації на електронний носій, скайп-звязок, тощо.

Впродовж року до уваги відвідувачів Інтернет-центру представлена власна друкована продукція: інформаційні листівки, інформаційні довідки та вебліографічні списки на різну тематику. Також постійно оновлюється  інформаційний стенд «Інформуємо, пропонуємо».

Для задоволення інформаційних запитів віддалених користувачів створені і постійно оновлюються власні Web-сторінки: офіційний сайт Ізяславської ЦБ http://izcrb.at.ua та сторінка у cоцмережі Facebook https://www.facebook.com.

Інтернет-центр продовжує проводити роботу по формуванню інформаційної культури користувачів. Кожного року у другий вівторок лютого до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) проводить просвітницьку роботу серед дітей та підлітків. Працівниками Інтернет-центру було проведено інформаційну хвилинку «Крокуємо безпечним інтернетом» для поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій.

Для освоєння нових інформаційних технологій та сервісів Інтернет на базі Інтернет-центру Ізяславської ЦБ було проведено курси медіа-грамотності для бібліотечних працівників  на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта».  Мета курсів: удосконалити свої знання та вміння, медійну грмотність для покращення роботи та задоволення інформаційних потреб користувачів. Загалом курси пройшли: 7 бібліотекарів центральної бібліотеки та 5 бібліотекарів сільських бібліотек-філій, переглянувши такі освітні серіали, як: «Базові цифрові навички» (Сезон 1, Сезон 2 та Сезон 3); «Безпека дітей в інтернеті», «TikTok / Instagram / Facebook: як залишатись в тренді в 2020» та національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм».

Після проходження курсів учасники отримали електронні  сертифікати, які засвідчують здобуття ними базового і вищих рівнів знань з цифрової грамотності, посилання: http://izcrb.at.ua/news/dija_cifrova_osvita/2020-02-05-420 .

Також окремі працівники бібліотеки пройшли  онлайн-навчання на платформі «ВУМ» з курсу «Бібліотека  - відкритий публічний простір», «Цифрова безпека та комунікація в онлайні». Навчання на вебінарі «Публічні заходи на європейську тематику» в рамках проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні».

Приймали участь в онлайн майстер-класі для працівників бібліотек: «Використання кросплатформенного сервісу Canva в роботі бібліотек», який проводила Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека через додаток Zoom.

Впродовж року на базі Інтернет-центру проводились індивідуальні заняття для працівників бібліотек-філій району  «Використання інформаційних технологій та Інтернету з метою висвітлення діяльності бібліотек та ефективної популяризації інноваційних бібліотечних послуг», а також індивідуальні заняття-практикуми з людьми похилого віку «Освоєння комп’ютерної грамотності з нуля».

Інтернет центр надає постійну допомогу в підготовці і проведені засідань клубу за інтересом "Первоцвіт", який діє при юнацькому абонементі ЦБ, «Краєзнавець», який діє при читальному залі, «Роксолана», який діє при відділі обслуговування користувачів-дітей Ізяславської центральної бібліотеки.

Відвідування інтернет центру становить – 807

Проведено:

  • індивідуальних занять(для людей похилого віку) - 19        
  • консультацій з користувачами – 194
  • індивідуальні заняття з сільськими бібліотечними працівникам – 24.

Пункти вільного доступу до мережі Інтернет працюють в селах: Радошівка-(3 робочих місць), Клубівка-(4), Білеве-(2), Припутні(1), Білотин(1), Ріпки (1). В бібліотеках цих сіл значно покращилось інформаційне обслуговування користувачів, зокрема незахищених верств населення, безробітних, пенсіонерів, інвалідів.

З метою створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книги, реклами бібліотеки та залучення нових читачів були проведені різноманітні масові заходи.

Для виховання  почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції, особливо у підростаючого покоління, було висвітлено такі відеороботи як: «Українці – нація Героїв» (до Дня пам’яті захисників України), «Козацькі вожді України» (до Дня козацтва), «Революція Гідності – ціна свободи» (до Дня Гідності та Свободи).

Проводились перегляди художніх та документальних фільмів: «Найвидатніший гетьман України» (до 425-річчя  з д. н. Богдана Хмельницького), «Крути-1918» ( до Дня пам’яті Героїв Крут), «Україна у вогні» (до 75-річниці з Дня Перемоги), «Серед братських могил в краю степовім» (До Дня  скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні), «Славні сини України» (до дня Захисника України), «Гіркі жнива» (до дня памяті жертв Голодомору).

         До відзначення Міжнародних пам’ятних дат були проведені заходи: інформаційна хвилинка «Знищимо суржик – збережемо рідну мову» (до Міжнародного дня рідної мови), On-Line-бесіда «Її величність Інформація” (до Міжнародного дня загального доступу до інформації), інформ-бесіда «Вони бачать серцем» (до Міжнародного дня незрячих).

До Всесвітнього дня боротьби з СНІДом працівники Інтернет-центру підготували інформаційну відеопрезентацію «ВІЛ/СНІД – знання і розуміння» з метою формування уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, особистої та соціальної компетентності в умовах епідемії ВІЛ/СНІД, толерантного ставлення до людей з ВІЛ, вивчення правил здорового способу життя та побудови міжстатевих відносин на основі дружби і поваги.

Велику зацікавленість у користувачів привертали масові заходи, які  знайомили з фольклорними традиціями, їх історією та втіленням у сучасне життя. Народознавчі заходи, які були проведені: фольк-мандрівка «Магія Різдва», відео-екскурс  «Великдень в різних країнах світу», віртуальна мандрівка «Легенда про Святого Миколая».

А також  в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля" проведено відео-діалог «Стоп насиллю в сім’ї» та підготовлено відеоролик «Діти мають право на життя без насилля». Заходи проведено з метою підвищення обізнаності молоді з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості молоді, щодо нетерпимого ставлення до насильства.