Поточний бібліографічний список

Нові надходження краєзнавчої літератури

за 2-ге півріччя 2019 року

 1. Вітвіцька Н. Квіти надії: лірика. Кн. 15 / Н. Вітвіцька. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2019. – 224 с.

Збірка містить ліричні та пісенні твори, а також твори патріотичного спрямування. У книзі дуже багато любові до нашої зраненої  Вітчизни. Але письменниця щиро вірить у перемогу демократії, та волі, у перемогу України. Надія Вітвіцька назвала  свою нову книжку саме так, тому що там, де жевріє надія, завжди знайдеться місце для віри та любові.

 1. Горденко Н. Життя, віддане за Україну / Н. Горденко. – Камянець – Подільський: Аксіома, 2017. – 240 с.: іл.

Книга самобутньої хмельницької журналістки Наталії Горденко розповідає «не причесані» правдиві історії про воїнів, які журавлиним ключем відлинули у вирій вічності. З її сторінок ми дізнаємося, якими вони були у родинному житті, колі друзів, однополчан. Авторка зуміла виробити пам’ятник у слові Героям, які не вмирають. Які навіки в духовному небі України.

 1. Гримак М. Симфонія життя / М. Гримак. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2018. – 28 с.

Це перша книга Михайла Гримака. Твори, які увійшли до книги, наповнені тонкою проникливою лірикою, щирістю переживань автора та його філософських роздумів про сенс буття на землі, про щирі відносини і проникливі почуття між людьми. Ніжними барвами поет описує свої душевні переживання та роздуми на фоні прекрасних картин природи рідного краю.

 1. Гримак М. Ріпка / М. Гримак. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2018. – 16 с.

Для широкого кола користувачів.

 1. Закордонець Л. А ти все той же камертон: поезії /Л. Закордонець. – Київ: Золоті ворота, 2013. – 310 с.

Нова книга відомого поета, заслуженого діяча мистецтв України відбиває українські реалії нинішнього дня. В книгу увішли також поезії із минулих літ, які не втратили своєї злободенності й понині.

 1. Закордонець Л. Володар часу / Л. Закордонець. – Київ: Золоті ворота, 2014. – 156 с.

Ця книга про щасливу можливість розпоряджатися часом на свій розсуд, про швидкоплинність вловити найхарактерніші ознаки і діяти в ім'я добра, справедливості і любові. Володар часу – це проявити себе в його незворотності, залишившись не в тіні, а на виду у кращої частини суспільства.

 1. Закордонець Л. В твоїх слідах: поезія / Л. Закордонець. – Київ: Золоті ворота, 2015. – 204 с.

В основу написання цієї книги лягли події, що відбулися в Україні за останніх два роки. Її наскрізь пронизує біль і тривога автора за долю держави і кожного українця.

 1. Закордонець Л. Запах полину: поезія / Л. Закордонець. – Київ: ПП Золоті ворота, 2015. – 180 с.

Болюча струна довжиною у двадцять літ поєднала ці твори, зібрані у запаху гіркого полину. Ця струна пронизує нинішнє і майбутнє України, особисте життя поета і його оточення, щемить за літами, яких вже не повернути. Автор вірить: не може так бути, щоб добро і честь не перемогли.

 1. Закордонець Л. За цвітом цвіт: поезії / Л. Закордонець. – Київ: Золоті ворота, 2019. – 298 с.

Ця книга заповнена поезіями, які висвітлюють людські почуття, філософські роздуми про стосунки, любов до Батьківщини та рідної хати.

 1.  Закордонець Л. Клич совісті: роман / Л. Закордонець. – Ірпінь: ТОВ Контекст Україна, 2016. – 153 с.

Події, описані в романі, мали місце в кінці другого і на початку третього тисячоліття. Це перший художній твір в українській літературі, який проливає світло на життя і долю одного із відомих курортів України. Роман спонукає задуматися, не дивлячись на вже великі втрати, що слід зробити у державі, щоб зберегти все ж унікальну систему зміцнення здоров'я людей цієї держави, а може, і Європи.

 1. Закордонець Л. На відстані руки / Л. Закордонець.-Київ: ТОВ «Видавництво «Прометей», 2018.- 230 с.

У кожної людини є щось не вимовлене до кінця. Але воно з серця і душі проситься у світ! Саме ця книжка і є такою, в якій автор оте не вимовне відпускає до людей, будучи поруч – на відстані руки. До книги увійшли поезії, написані упродовж останніх років, а також давніші, що полюбилися читачам.

 1.  Закордонець Л. Над світом пройдених доріг: вибране / Л. Закордонець .- Чернівці: Букрек, 2002.- 368 с.

Ця книга - це своєрідна сповідь-заповідь людини, яка йде землею, вбираючи її радощі, красоти, печалі, горе, втрати, відчай, сум'яття, зневіру і непокору. Бунтівливість і тихе щастя відродження.

 1.  Закордонець Л. По вінця / Л. Закордонець. – ТОВ ВІК-Принт, 2008. – 114 с.

До нової книжки відомого поета-шістдесятника увійшли поезії, написані упродовж останніх двох років. Поет продовжує вірити у розум і добро рідного народу, його стійкість та незламність.

 1.  Закордонець Л. Спіши добро зробити вчасно: поезії  /Л. Закордонець .- Київ: «Золоті ворота», 2013.- 648 с.

«Спіши добро зробити вчасно» - книга вибраних основних творів самобутнього поета, який один з перших відобразив перехідний період України до незалежності. Книга розрахована на широке коло читачів.

 1. Закордонець Л. Срібний трепет  / Л. Закордонець. – Київ: Золоті ворота, 2010. – 274 с.

До книги увішли кращі ліричні поезії, написані упродовж останніх сорока п’яти літ творчості поета.

 1.  І слово проситься у вірш…: Віталію Цезарійовичу Міхалевському – 55: бібліограф. покаж. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2016. – 88 С.

Біобібліографічний покажчик знайомить з життєвим і творчим шляхом поета, члена Національної спілки письменників України, науковця, кандидата фізико-математичних наук, громадського діяча В. Ц. Міхалевського і приурочений до його 55-річчя.

 1. Карась П. Твори в 2 т. Т. 1. Лірика / П. Карась. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2018. – 2018. – 326 С.
 2. Карась П. Твори в 2 т. Т. 2. Лірика / П. Карась. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2018. – 2018. – 326 С.

До книг увійшли ліричні вірші різних років. Для широкого кола користувачів.

 1. Кульбовський М. З Подільського кореня: кн. 9 / М. Кульбовський. –Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2017. – 316 С.

 Книга написана для молодого прокоління українців, людей творчих і допитливих про Тараса Шевченка і митців Хмельниччини, які своєю творчістю творили і творять наше духовне сьогодення, нову культуру України.

 1.  Кобець Ю. Читаймо українською: оповідання / Ю. Кобець. – Хмельницький: ФОП Стрихар А.М., 2019. -  164 С.

Книга розрахована на широке коло користувачів.

 1.  Міхалевський В. Цукерково – букетні вірші: поезії / В. Міхалевський. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2018. – 256 С.

До книги увійшли ліричні вірші різних років. Філософські та інтимні роздуми автора складають цілісну палітру глибоких почуттів.

 1.  Медобори. Альманах, № 15. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2019. – 360 С.

15-й том Альманаху «Медобори» Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» презентує нові поетичні та прозові твори членів ХОО ВТС «КЛУ», творчість колег, які представляють Полонський літературно-мистецький клуб «Полонь», обласну організацію  НСПУ, а також творчих особистостей з різних міст України. Окремим розділом у книзі  продемонстровано здобутки самодіяльних композиторів краю і поетів-піснярів.

23. Надуваний П. Ностальгія: поезії / П. Надуваний. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2019. – 97 С.

Поетична збірка – це посвята автора знаковим постатям нашого народу (княгиня Ольга, преподобні Антоній і Нестор Літописець, Іван Франко), а також незабутнім дорогим рідним, це роздуми над життям, складним минулим і хвилюючим сьогоденням. Для широкого кола користувачів.

 

24. Народні депутати України I-VIII скликань: Хмельницька область: біобібліогр. покажч. / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. ОУНБ. – Хмельницький : ПП Стрихар А.М., 2018. – 68 с.

Мета біобібліографічного видання – узагальнення відомостей про депутатів Верховної Ради України І-VІІІ скликань: уродженців Хмельниччини та життєво пов’язаних з нею осіб, обраних по одномандатних та багатомандатному загальнодержавному виборчих округах України.

 

25.  Олійник М. Трансформаційні процеси на Поділлі в добу НЕПу (1921-1928 р.р.): монографія / М. Олійник. – Хмельницький: Поліграфіст,  2015. – 480 с.

      У монографії досліджено соціально-економічне становище Подільського краю після завершення в 1921 році політики «воєнного комунізму», причини, форми та методи антирадянського повстанського руху та розвиток українського національного патріотичного підпілля. Зясовано форми й методи допомоги подолян жертвам голоду 1921-1923 р.р. на півдні України, причини й масштаб голоду 1925-1926 р.р. на Поділлі. Розкрито регіональні аспекти гуманітарної політики.

26. Південний Буг: альманах / ред.. кол. Маліш П.І. – Хмельницький, 2018. – 186 с.

      Книга розповідає про Майдан і подвиг Небесної Сотні прозовими і поетичними творами, документальною хронікою подій у столиці та в обласному центрі. Згадано поіменно зі світлинами загиблих хмельничан на російсько-українській війні. Вміщено також одну з перших пісень, присвячену Героям, написану на слова поета-хмельничанина. Альманах зацікавить читачів різного віку.

27. Південний Буг: альманах / ред.. кол. Маліш П.І., Міхалевський В.Ц. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2019. – 214 с.

В альманасі представлено нові твори письменників м. Хмельницького та області, майстрів слова з інших країв. Окремий розділ присвячений літературній молоді. Мають місце спогади про тих, кого вже немає серед живих, дослідницькі матеріали, критичні статті й рецензії.

28. Публічні бібліотеки Хмельниччини в умовах реформування місцевого самоврядування : практика, досвід, перспективи : матеріали обл. наук.-практ. конф. 25 вересня 2018 року / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. ОУНБ. – Хмельницький : ПП Стрихар А.М., 2018. – 176 с.

 До збірника увійшли доповіді та тези учасників обласної науково-практичної конференції, на якій розглядалися найактуальніші проблеми сьогодення бібліотек області: шляхи реформування публічних бібліотек у зв’язку із адміністративною реформою. В сучасних умовах розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють особливу роль у розвитку громад, адже залишаються доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, місцем, що об’єднує мешканців.

29. Радушинська О. Метелики в крижаних панцирах: аудіо книга / О. Радушинська. – Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім.. Т.Г.Шевченка, 2019

«Метелики у крижаних панцирах» – повість Оксани Радушинської про дівчинку-підлітка, прикуту до візка після автомобільної катастрофи, у якій загинули її батьки. Чи зможе героїня знайти справжніх друзів і навіть перше кохання? Чи зможе відкритись світові, перебуваючи у панцирі зі страху перед людським нерозумінням, перешіптуванням за спиною? Чи зможе довести усім довкола і насамперед собі, що найважливіше – людська гідність.

30.  Сакральні пам’ятки Хмельниччини : довід.- бібліогр. вид. Вип. 1 / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. ОУНБ / уклад. В. Мельник. – Хмельницький : ФОП Стрихар А.М., 2018. – 68 с.

В довіднику подається інформація про храми і монастирі Хмельниччини, які внесені до Державного реєстру національного культурного надбання (пам’ятки містобудування і архітектури), відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 24.06.1963 р. № 970 «Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР» зі змінами і доповненнями станом на 25.05.2018 р. Мета видання – систематизувати інформацію про наявні сакральні пам’ятки, сприяти формуванню цілісного уявлення про сакральну культуру краю як важливу складову духовної культури подолян, ознайомити з історією найважливіших пам’яток, що увійшли до Державного реєстру національного надбання.

31.    Семенова І. Любов земна, любов небесна / І. Семенова. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2013. – 72 С.

         В цій книзі розповідається про духовний світ людей, що прагнуть до високих ідеалів правди і чистоти у своєму серці. Про любов земну і небесну. Це світле почуття робить нас справжніми людьми і наближає до джерела світла, яким є Бог.

32. Сердунич Л. Сучасний, злободенний, вічний: поезія / Л. Сердунич. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2019. – 156 С.

         У новому доробкові письменниці-просвітниці Любови Сердунич – поезія, проза, літературні дослідження та публіцистика авторки із власним осмисленням величі Тараса Шевченка. Ця книга – своєрідний дайджест, позаяк доповнена додатковими матеріалами про життя і творчість Великого Кобзаря, що буде зручно у проведенні різних заходів, присвячених Т. Шевченкові, сподвижникові національного духу, генієві українського народу.

33. Старостіна С. Ти – Герой України / С.Л. Старостіна. – Київ.: Пабліш ПРО. – 2018. – 132 с.

Книга «Ти – Герой України» – це нариси про живих Героїв АТО, їх героїзм і небачену самопожертву. Герої АТО Хмельниччини стійко та мужньо пройшли через пекельний вогонь кривавого Донбасу і зупинили ворога. Книга «Ти – Герой України» рекомендована для патріотичного виховання учнівської та студентської молоді.

34. Старостіна С. Увійшли у безсмертя… Книга памяті Героїв Антитерористичної Операції та Операції Обєднаних Сил із Хмельниччини. Частина друга. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2019. – 96 С.

         Книга написана із розповідей та спогадів рідних загиблих, бойових побратимів, друзів. У ній використані матеріали із оофіційних сайтів райдержадміністрації Хмельницької області, сайти військових газет, публікації районних і обласних газет краю.

35. Сумишин Я. Мультикультурне Поділля: поселення Водички як віддзеркалення історії краю / Я. Сумишин. – Кам’янець-Подільський: Друкарня Рута, 2019. – 208 с.

        Книга – своєрідний, дуже детальний та досить аргументований екскурс у давнє минуле села Водички, де жили, працювали, творили своє скромне буття його предки. Розповідь переконлива, бо ґрунтується на фактах, скрупульозно добутих з архівних джерел; розповідь змістовна, бо підкріплена суттєвими посиланнями, знімками й таблицями; розповідь, зрештою, цікава, бо переплетена авторськими узагальненнями, припущеннями та висновками. Водички в детальному викладі автора – це віддзеркалення історії не тільки Поділля, а й усієї Правобережної України .

36. Теленько Б. Хроніки Пересмішника: роман – есе / Б. Теленько. – Камянець-Подільський: Медобори, 2006. – 400 с.

Роман – есе письменника став своєрідним унаочненням єврейської теми в сучасній українській літературі. Для широкого кола користувачів.

Бібліограф Тетяна Гайдашук

 

Кідрук М.

Твердиня : роман / Макс Кідрук. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 560 с.

Вирушаючи в легку експедицію-подорож, п'ятеро друзів не здогадувалися, що зможуть знайти загублене місто інків. Сімдесятиметрова Твердиня майже повністю напхана золотом. Та чи буде в цієї історії щасливе закінчення? Адже часом життя набагато цінніше за золото...

 

 

 

Кафка Ф.

Романи / Франц Кафка. - Харків: Фоліо, 2019. 528 с.

Головний герой, опинившись у чужому йому середовищі, намагається порозумітися з тими, від кого тепер залежить його доля. Історія героя нагадує перипетії долі самого автора і так само трагічно передає самотність і безпрадність людини в її протистоянні жорстокості й абсурдності життя.

 

 

Гокінг С.

Найкоротша історія часу / Стівен Гокінг. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"  , 2019. - 159 с.   

Ми живемо в незвичайному і чудовому Всесвіті. Потрібне неабияка уява, щоб оцінити його вік, розміри, шаленість і навіть красу. Місце, яке посідають у цьому безмежному космосі люди, може здатися мізерним.                                                                                                                                                                     

 

Лис В. С.

Століття Якова : роман / Володимир Лис; передм. О. Забужко. - 5-те вид., стер. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2019. - 240 с.

У життя старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з'являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, - і виринають десь із глибини пам'яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи каяття...

 

Щоткіна К.

Хроніки томосу / Катерина Щоткіна. - Х. : Віват, 2019. - 304 с.

У книжці наведені відомості про виникнення, формування і становлення української церкви, виствітлено гострі питання, що назрівали протягом століть.

 

 

Українська революція 1917 - 1921 років в ілюстраціях / упоряд. О.Кучерук. - Київ : Парлам. вид-во, 2019. - 200 с.

У виданні зібрано ілюстрації, які відтворюють розвиток і події Української революції 1917 - 1921 років, історію УНР доби Центральної Ради і Дерикторії, важливі миті життя Української Держави та Західноукраїнської Народної Республіки.

 

 

Таїрова-Яковлева Т. Г.

Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Видання друге. - К.: ТОВ "Видавництво "Кліо" ", 2019. - 424 с.

У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII - XVIII ст. Книга адресована викладачам, науковцям, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.

 

Цвейг С.

Марія Стюарт / Стефан Цвейг. - К.: ДОВЖЕНКО БУК, 2019. - 348 с.

У романі зображено протистояння Марії Стюарт , шотландської королеви, яка претендувала ще й на англійський трон і для якої на першому місці зажди були поклики серця і тільки потім - аргументи розуму, та англійської королеви Єлизавети, що ніколи не пізнала радощів материнства й подружньої любові. Але передусім це була війна не двох королев, а двох Жінок  - видатних , розумних, підступних, хоробрих, які діяли в і'мя любові та влади.

                                                                                                                                                      

Толкін Дж. Р. Р.

Сказання з Небезпечного королівства / 3-тє вид. - Львів: Видавництво "Астролябія", 2018. - 384 с.

П'ять історій витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів і вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати із себе героя і ставати до бою з драконом; у пригодах Тома Бомбадила йдеться про фанатастичні мандри старого веселуна і про знайомство з гобітами, принцесами, гномами і тролями; Ковалю з Великого Вуттона випало проковтнути чарівну зірку, яка стає його перепустко у Дивокрай; а Листок пана Дрібнички - це все, що залишилось у цьому світі від досконалого дерева маленького художника, которого, як і всіх нас, чекала довга неуникненна подорож.

 

Шкляр В.

Залишенець. Чорний ворон : роман / Василь Шкляр. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2019. - 432 с.

Їх називали бандитами, розбійниками, горлорізами і навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити в пам'яті упокореної  маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж вони стріляли, вішали, палили, нищили - але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: "Воля України або смерть" Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було наді на визволення. Вони - залишенці - обрали собі смерть.

 

Увага! Фонд Ізяславської ЦРБ поповнився новими книгами лауреата літературних премій імені А. Малишка та Г. Косинки, заслуженого діяча мистецтв України відомого поета Леоніда Закордонця. Автор залюбки нам їх надіслав. Щира подяка від працівників бібліотеки і вдячних користувачів.

 

Кіндрук М.

Жорстоке небо : роман / Макс Кідрук. - Харків : Кижковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 608 с.

Коли небо не відпускає...

Перед  вильотом з Парижа пілота українського літака "ААРОН 44" переслідували погані передчуття. Інтуіція підказувала відмовитись від рейсу. Але попри все політ мав відбутися...

 

Зіненко Р.А.

Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. - Ч. І. 7-24 серпня 2014 року / Роман Зіненко. -Харків: Фоліо, 2019. - 446 с.

Книга - результат ретельного дослідження, яке грунтується на спогадах близько сотні бійців і офіцерів, від добровольців до вищого керівництва сектора "Б" , учасників Іловайської трагедії.

 

Шкляр В.

Чорне сонце : збірка / Василь Шкляр. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля". 2019. - 204 с.

Російсько-укранська війна - очима бійця полку "Азов".

Глибока сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.