Читальний зал Ізяславської центральної районної бібліотеки пропонує до вашої уваги перегляд нової краєзнавчої літератури:

  Нас не поставиш на коліна : друга світова війна у творчості письменників Хмельниччини : [поезія, проза] / [упоряд.-ред. П. І. Маліш ; редкол.: В. І. Горбатюк [та ін.]. – Кам'янець-Подільський : Рута, 2017. – 92 с. – Збірник Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України.

Найжахливіша у ХХ столітті Друга світова війна завершилася для українців мільйонними жертвами і "випаленою землею". У вигнанні нацистів доклали сил як радянські війська, так і червоні партизани, і патріоти УПА. Це правда, і жодні московські міфи не зітруть із пам'яті нашої реальної історії.

У збірнику, приуроченому Великій Перемозі, Дню пам'ті та примирення, вміщено твори поетів і прозаїків Хмельниччини. 

Напиткін В.М, Богатов К.М. Символіка Хмельницької області: довідник. - Хмельницький: Поліграфіст, 2016. - 128 с.; іл. 

Видання присвячене історії територіальної, міської та сільської геральдики на території сучасної Хмельницької області в період з XVII ст. до наших днів. Наведено описи та зображення всіх відомих на теренах Хмельниччини гербів та прапорів - як історичних, так і сучасних. Подано методичні рекомендації по створенню гербів та прапорів, а також перелік рішень органів влади та використаної літератури.

Шевченко В.С. Ой, Кармелюче, по світу ходиш...: Роздуми над досліженнями про Устима Кармалюка - давніми і недавніми. Вид. 3-тє, уточнене, з додатками. - Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2017. - 292 с. 

Український письменник та публіцист, який упродовж тривалого часу займається дослідженнями цієї неординарної, але  водночас і суперечливої в українській історії постаті - Устима Кармалюка, не лише подав уточнені та значно поглиблені історико-біографічні дані про легендарного Подолянина, але водночас і роздумував над деякими аспектами і підходами до цієї теми інших дослідників - давнішніх і недавніх.